מקצועות מבוקשים בבתי מלון

מקצועות מבוקשים בבתי מלון

תחום המלונאות בישראל נהנה בשנים האחרונות מעלייה הדרגתית ויציבה הן בהיבט של תיירי חוץ והן בהיבט של תיירי פנים. מספיק להסתובב בתל אביב בחודשים החמים, כדי לגלות כי הרחובות הראשיים שוצפים בשפות זרות. על קרקע פורייה זו, יותר ויותר ישראלים צעירים מבקשים להשתלב בענף המלונאות שנהנה מהילה של יוקרה. 

להלן ריכזנו עבורכם כמה מן המקצועות המבוקשים ביותר בענף המלונאות יחד עם הסבר קצרצר ומסודר.

מלצרות

אחד מן המקצועות היותר מבוקשים בישראל, ועם זאת כזה שסובל מרזומה שלילי ובעיקר לאור הביקורות האחרונות שנשמעו בנושא התשר והמשכורת המשולמות. כך למעשה, ענף המלונאות מציע משרות מלצרות מסודרות אשר לא מותירות כל מקום לספק בקרב העובדים.

ישנו מגוון עשיר של משרות מלצרות החל מחדר האוכל ועד לאירוח של אח"מים בחדרים יוקרתיים סגורים. כמו כן ישנו הטרקלין, הבריכה ועוד מגוון רחב של עמדות משרה שונות אשר יכולות לענות על הדרישות.

טבחים

האורחים הלנים בבית המלון זוכרים שלושה מוטיבים עיקריים: שירותיות, סדר וניקיון ואיך לא – האוכל! על קרקע פורייה זו, משרות הטבחות בבתי מלון תמיד נהנות מדרישה יציבה. עם זאת, חשוב לדעת כי מרבית בתי המלון דורשים ניסיון קודם. על כן, רבים מן הטבחים בוחרים לפנות לחברות השמה המתמחות בהשמה לעבודה בבתי מלון בישראל, ואשר יודעות כיצד להתאים את הדרישות לצורכי המלונות השונים.

עובדי אחזקה

המילה אחזקה טומנת בחובה שפע רב של משרות שונות החל מחדרנים ועד לאנשי תחזוקה דוגמת צבעים וחשמלאים. כאן מדובר בהיצע נרחב של משרות שחלקן אינן דורשות כל ניסיון קודם, וחלקן האחר מצריך אף תארים מקצועיים.

משרות ניהוליות

בשנים האחרונות ניתן לראות עלייה מתמדת בצורך של בתי מלון באנשי ניהול זוטרים. מדובר במשרות דוגמת משאבי אנוש וניהול אגפים שונים אשר יכולים להתאים לבוגרי תואר ראשון במלונאות.

אם רצונכם הוא להשתלב בענף המלונאות ולצמוח בו בהדרגה לאורך תקופה ארוכה, הרי שמומלץ לדון על כך עם חברות המתמחות בהשמה לבתי מלון, ואשר ידעו לספק את ההכוונה הנדרשת. מאחלים לכם המון בהצלחה בהמשך הדרך!