איך לבחור יין ישראלי – המדריך השלם

איך לבחור יין ישראלי – המדריך השלם

זה יכול להיות אירוע מושלם או אפילו בילוי מדהים, אתם רוצים לבחור את היין הטוב אבל אין לכם מושג איך לבחור אותו, נשמע מוכר? אין ספק כי עולם היין הינו עולם עשיר ובפרט הפיתוח הישראלי שהביא ומביא את תוצרי הבית המושלמים של ישראל. מה אתם באמת יודעים על יין ישראלי חצי יבש או יבש? בדיוק על כך חשבנו במאמר הבא ואנו מציגים בפניכם כמה אפשרויות לבחור את היין שיהפוך כל מפגש לחוויה בלתי נשכחת.

איך לבחור יין ישראלי שישאיר לכם טעם טוב?

הדבר הנכון ביותר שיוכל להעניק לכם אינדיקציה מושלמת על יין ישראלי קשור בשנת הבציר שלו. איכות היינות הזולים תשתנה בצורה מהותית מעת לעת והסיבה לכך טמונה בכמות הענבים עצמה. יש תקופה שכמות הענבים טובה יותר ויש פחות לכן בכדי לדעת שזה אכן מה שאתם צריכים ואהובים וודאו כי הבציר הזה אפילו קטף פרס אחד או שניים. האם שומרים את הענבים המובחרים ליינות טובים יותר? ייתכן מאוד ולכן חשוב לשים לב לפרט הזה לפני שטועמים, קונים או בוחרים יין בחנות או מסעדה.

האם כדאי להשקיע ביין במחיר זול יותר?

מחפשים עצה טובה? יין ישראלי זול רצוי לרכוש מיד עם צאתו לשוק או בסמוך לשנת הבציר היות והוא פחות יהיה מתאים ליישון ביחס ליינות אחרים ולכן אם אתם לא מתכוונים לפתוח את הבקבוק בקרוב, וותרו על יינות זולים מדי. קווים נוספים לזיהוי היין הזול באים לידי ביטוי גם באופן ומיקום הייצור, למשל יין שיושן בחבית יחזיק מעמד הרבה יותר זמן ביחס ליין שלא יושן בחבית. כמו כן אם אתם מאוהבי היין האדום קחו בחשבון שהיין הזה יחזיק מעמד יותר מיין לבן כך שאתם בנקודות יתרון. אוהבים יינות יבשים? גם כאן תהיו בנקודת יתרון היות ואלה יהיו פחות רגישים לפג תוקף מכל השאר. סימן היכר נוסף לגילוי יינות ברי תוקף ארוך קשור באריזתם, במידה ומדובר בבקבוק זכוכית ככה בצבע ירוק או חום אזי היין יישמר לאורך זמן והסיבה לכך קשורה בעיקר ברמת החשיפה הנמוכה לאור.

האם כדאי לקנות יין ישראלי במבצע?

במאמר זה נאמר כי יין ישראלי או כל יין אחר שנקנה בזול רצוי לרכוש אותו סמוך לבציר ועדיין ישנה אפשרות להשקיע ביינות זולים במסגרת מבצעים. אם בכל זאת בחרתם לרכוש יין ישראלי במחיר מבצע הדבר הנכון זה לאחסנו במקרר מתאים וקריר כך שהוא יישמר למספר חודשים ויותר. בסיכום דבר בכדי שלא תעשו בחירה שגויה וודאו את איכות היין על פי הבציר שלו ועל פי זכיות שלו בתחרויות יין כאלה ואחרות. אוהבים יין ישראלי? חפשו אודות יינות ישראליים שזכו בתחרויות ישראליות וכלל עולמיות והנה בקבוק היין הנכון בדרך אליכם.