איך לבחור חברת הרחקת יונים מקצועית?

איך לבחור חברת הרחקת יונים מקצועית?

הן אולי מסמלות לנו את בואו של השלום, ובמבט חטוף בטח שהן לא נתפסות כבעל חיים מאיים, אך יונים נחשבות לאחד מן המפגעים התברואתיים הנפוצים ביותר בערים ויישובים.

יונת הסלע, היונה הנפוצה באזורי מחייתנו, מתאפיינת בכך שהיא איננה בעל חיים נודד. לכך יש להוסיף את העובדה כי העיר הגדולה נחשבת לנוחה למדי: התבליטים אשר על דפנות המבנים הן אזור נפלא למנוחה, פתחי האוורור מספקים מחבוא מפני גשמים או שמש קופחת, והפארקים המוריקים הם מקורות מים מצוינים. נוסיף לכך שאריות מזון בפחים, וכן גם לעתים על הרצפה, והרי לכם גן עדן לבעלי הכנף.

אך מדוע חשוב שנרחיק את היונים?

הימצאותן של יונים כדרך קבע על אדן חלונכם בדירה או בקרבת המשרד, היא פתח לסוגיות תברואתיות קשות אשר יכולות להתבטא במחלות, אלרגיות, טפילים וחרקים ואף נזק ברכוש.

לשלשת היונים ידועה ככזאת המכלה מתכות בתהליכי חמצון, דבר הפוגע בסורגי חלונות ובמעקי בטיחות. כמו כן, בדירות בהן אין רשתות הגנה, הרי שגם הכביסה התלויה נמצאת בסכנה.

כמו כן, לשלשת היונים כוללת בתוכה טפילים שונים אשר בקלות רבה יכולים למצוא עצמם ממש אצלנו בדירה. נוסיף לכך את העובדה כי יונים נושאות עמן פשפשים וכינים, והרי שיש לנו מתכון מנצח לעקיצות כואבות ואף מקרי קיצון של סכנת חיים.

בחירת חברה מקצועית להרחקת יונים

להלן מספר קריטריונים חשובים על-פיהם מומלץ לבחור מרחיק יונים מקצועי אשר יספק את הפתרון לאלתר.

רישיונות בתוקף

אל תהיו מובכים מלבקש את רישיונותיו של מרחיק היונים. ומדוע? כיוון שלרוב פעולת הרחקת יונים, תהיה מלווה גם בפעולות הדברה מניעתיות. חשוב לזכור כי הימצאותן של היונים על פני טווח זמן בלתי מבוטל, עלולה כבר להוביל לבעיות חרקים ומזיקים עתידיות.

וודאי שלא הייתם רוצים כי איש "מקצוע" יניח אצלכם בדירה או במשרד רעלים, וזאת מבלי שהוא אכן מבין את ההשלכות או פועל על פי הנהלים.

מתן תעודת אחריות

הרחקת יונים היא למעשה מוצר. ובדיוק כפי שלא הייתם רוצים לקחת הימור על מכשור חשמלי, כך גם אינכם צריכים לקחת הימור אם עבודת ההרחקה אכן תצלח או לא.

כל חברת הדברה המספקת שירותי הרחקת יונים, מוכרחה לספק ערובה לכך שאכן הבעיה תיפתר. הקפידו לעמוד על זכותכם לקבלת תעודת אחריות כשבפרק הזמן הכתוב בה, תוכלו לקרוא לקבלת שירות ללא עלות נוספת.

שקיפות בעבודה

על חברה המספקת שירותי הדברה לרבות הרחקת יונים, לספק דו"ח מקיף אשר מעיד על העבודה שנעשתה. תיעוד זה לא נועד רק כדי להניח את דעתכם, אלא גם לאפשר לכם לנקוט באמצעים משפטיים במקרים בהם החברה איננה עומדת בהתחייבויותיה.