אז מה זה צלוליט? ולמה זה קורה לי?

אז מה זה צלוליט? ולמה זה קורה לי?

קליפת תפוז, גבינת קוטג', צלוליט, צלוליטיס שלל שמות המגדירות את המראה הגבשושי והלא אחיד של העור, שלרוב מופיע באזור הישבן והירכיים. צלוליט הוא התופעה ממנה רובנו סובלות ומטריד כ-85 אחוז מכלל הנשים. בשפה תקינה קוראים למראה הזה צלוליט (ולא צלוליטיס כפי שרוב הנשים נוהגות לכנותו), אשר הוא הצטברות שומן תת-עורי. זרימת הדם לרקמות תת-עוריות אינה יעילה כזרימת הדם לשאר חלקי הגוף, ובהן במיוחד הרקמות הממוקמות באזור הירכיים.

לכן, הגוף מתקשה לפרק את השומנים והצטברות תאי שומן נכלאת בין חלבוני הקולגן, שמעניקים נפח לגופינו ברקמות הללו, לבין הנוזל שבין התאים.

נגרם לרוב בשל נטייה גנטית ולא קשור רק להשמנה ניכרת. גם לבחורות רזות יש צלוליט! עם זאת, ככל שכמות השומן בגוף עולה,כך עולים הסיכויים להיווצרות צלוליט ואף להגדלת השטחים הקיימים, ובמיוחד באזור הירכיים והישבן. 

גורמים נוספים להיווצרות המראה יכולים להיות:

 • עלייה במשקל
 • תזונה לקויה
 • שינויים הורמונליים

איך מטפלים בזה?

 1. פעילות גופנית: התחילו לזוז! בין אם תעשו שחייה, ריצה, הליכה, רכיבה על אופניים, או כל פעילות אחרת שממריצה את זרימת הדם לאיזור הירכיים והישבן. בדרך זו תשפרו את זרימת הדם ותעודדו את הגוף להשתמש בשומן לצורכי אספקת אנרגיה. כל הפעילות האירובית הזו תורמת למראה מחוטב.
 2. עיסוי: כדאי לכן להשקיע בעיסוי הצלוליט אחרי המקלחת, בשעות הבוקר אחרי שקמתן או לפני שאתן הולכות לישון. יש להתמיד בפעולת העיסוי. עיסוי אינטנסיבי מספיק יעודד את זרימת הדם באזור שיש לכן בו צלוליט, אם בזרוע, ישבן, ירכיים וכו'. מדובר בעיסוי מוגבר ואינטנסיבי של האזור הבעייתי, לא בליטופים, שחוזרת על עצמו בתדירות גבוהה. 
 3. התמדה: אל תבדקו את עצמכן כל שעה ביום כי השינוי לא מתרחש בן רגע. שינוי ברקמת השומן התת־עורי לא מתרחש באותו הרגע כפי שהוא לא נוצר בן־רגע. חשוב להתמיד בטיפול שלו אחרת לא יהיו תוצאות הנראות לעין. יש לחכות לפחות שלושה־ארבעה שבועות לפני בדיקת התוצאות. זה עלול לקחת יותר זמן, תלוי בנסיבות אחרות כמו: גנטיקה, רמת השמנה וכו'.
 4. תזונה: אחת האפשרויות ההגיוניות המתבקשות ביותר לטיפול בצלוליט היא תזונה נכונה. האוכל שאנחנו צורכים והערך התזונתי שלו הם בעלי חשיבות גבוהה לבריאות הגוף, והפחתת הופעת הצלוליט היא רק אחת מבין שלל התוצאות הנהדרות שיש להם. תזונה נכונה כוללת מגוון רכיבים חיוניים לגוף אשר תורמים בין השאר לתהליך פירוק תאי השומן היוצרים את הצלוליט, אך בראש ובראשונה, תזונה נכונה כוללת מאזן קלורי תקין.

כמה עקרונות תזונתיים שתזונאים טוענים שעשויים לשפר את בעיית הצלוליט: 

 • ויטמין C
 • מים
 • אומגה 3
 • ויטמין B

ועד אז – מה לעשות?

כאן בדיוק נכנסת לתמונה מסכת הישבן של מאליס B-tight.  המסכה מסייעת בהפחתת צלוליט, שריפת שומנים והחלקת מרקם העור בישבן. מאליס מסכת הישבן המתקדמת תעניק לך מראה חטוב וחלק באזור הישבן. מסכת הישבן לא תרזה אתכן או “תעלים” את הצלוליט לנצח כמו מטה קסם.

מה שהיא כן תעשה הוא לשפר משמעותית את מראה הישבן. המסכה תעניק לך מראה חלק ומוצק למשך מספר שעות ותסייע לשיפור תהליכי שריפת השומנים בגוף בטווח הארוך.

איך זה עובד?

תמצית בעלת ריכוז גבוהה של קפאין במסכת הישבן של מאליס הינו הרכיב המרכזי. כאשר הקפאין נספג בעור, הוא תורם לשיפור תהליכי שריפת השומן באזור ובכך משיג מראה חלק ומוצק יותר. כמו כן, מסכת הישבן עשירה ברכיבים ייחודיים כמו: חומצה היאלורונית המסייעת למיצוק העור, מניעת קמטים ויצירת מראה חלק יותר לאורך זמן. 

מאמר זה נכתב ע"י Ucare 

המידע והתכנים במאמר אינם מהווים המלצות למתן טיפול רפואי זה או אחר, ואינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי ו/או עצה רפואית ו/או חוות דעת רפואית מקצועית ו/או תחליף להתייעצות עם רופא מומחה. בכל מקרה של בעיה רפואית, יש להתייעץ עם הרופא המטפל